با پیگیری‌های گروه سرمایه‌گذاری غدیر صورت گرفت: موافقت هیات وزیران با اصلاح آخرین نرخ ابلاغی فرآورده پالایشگاه‌ها

با پیگیری‌های گروه سرمایه‌گذاری غدیر  هیات وزیران با اصلاح دستورالعمل زمستان سال گذشته وزارت نفت که توسط ستاد اقتصادی دولت پیشنهاد شده بود، موافقت کرد.

دکتر عبوری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه، دستورالعمل اخیر وزارت نفت درباره پالایشگاه ها در تاریخ ۲۳ دی ۱۴۰۲ ابلاغ و عطف‌به‌ماسبق شد، گفت:  این اتفاق تاثیر زیادی بر سودآوری پالایشگاه‌های  مهم بورسی به همراه داشت.

عبوری تصریح کرد: با توجه به پیامدهایی که این دستور العمل ایجاد کرد، جلسات زیادی با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزرای اقتصادی در ستاد اقتصادی دولت برگزار شد که در نهایت دستور بازنگری و بررسی مجدد داده شد.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه در ادامه این بررسی‌ها، مجددا سازمان بورس مکاتباتی را با وزیر نفت و نهاد ریاست جمهوری انجام داد و همزمان نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی نامه‌ای را به دولت ارسال کرد، تصریح کرد: نهایتاً این موضوع یکشنبه ۲۰ خرداد در ستاد اقتصادی دولت مطرح و مقرر شد تا جلسه‌ای به صورت اختصاصی برای بازنگری فرمول فی‌مابین وزارت نفت، وزارت اقتصاد، سازمان بورس و انجمن پالایشی‌ها برگزار شود.

وی افزود: قرار بر این شد تا زمان اجرای دستورالعمل جدید که از ابتدای سال در نظر گرفته شده بود به تاریخ ابلاغ تغییر کند.

عبوری گفت: با توجه به این اصلاح باید میزان عدم‌النفع شرکت‌های پالایشی که ناشی از برنامه تولید ابلاغی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است و  امکان به‌کارگیری حداکثر ظرفیت تولید محصولات با کیفیت بالاتر را از پالایشگاه‌ها سلب می‌کند، محاسبه و در حساب شرکت‌های پالایشی منظور شود.

همچنین مقرر شد تا تسویه بدهی‌های دولت به پالایشگاه‌ها از محل تخصیص خوراک آنها انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *