مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر در بازدید از کارخانه سیمان سپاهان؛ سیمان به عنوان یک کالای استراتژیک نقش اساسی در صنعت ساختمان و زیرساخت دارد

دکتر عبوری در بازدید از کارخانه سیمان سپاهان، با بیان اینکه رکورد تولید کلینکر هلدینگ سیمان در سال ۱۴۰۲ توانسته به عدد ۷۶۷۶ هزار تن برسد، افزود: رکورد راندمان تولید در تراز جهانی نیز ۹۵ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: رکورد فروش سیمان نیز در سال ۱۴۰۲ به عدد ۷۸۲۶ هزار تن رسیده است و سهم صادرات این هلدینگ از میزان صادرات کشور نیز ۱۸ درصد افزایش داشته است.

عبوری همچنین توسعه صادرات و ورود به بازارهای جدید با محوریت کشورهای آفریقایی را یکی از چشم اندازه‌ای مهم صنعت سیمان دانست و تاکید کرد مقاصد  جدید رقابت را بین مشتریان افزایش می‌دهد.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه سیمان به عنوان یک کالای استراتژیک در حوزه ساختمان و زیرساخت مطرح است، گفت: هلدینگ سیمان باید با استفاده از نیروی متخصص جایگاه خود را در صنعت سیمان کشور ارتقا دهد و سهم بیشتری از تولید سیمان و تنوع محصول را در کشور به خود اختصاص دهد.

عبوری با تاکید به افزایش تولید، خاطر نشان کرد: در مسیر افزایش تولید باید حفظ محیط زیست از اولویت‌های ما باشد و با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مردم ایران، خصوصا مردم اصفهان حفظ محیط زیست است کارخانه‌ سیمان سپاهان باید تمام تلاش خود را برای پاسداشت محیط زیست انجام دهد.

مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر تصریح کرد: با توجه به وجود ناترازی انرژی باید بتوانیم این محدودیت را با استفاده از فن‌آوری‌های جدید و انرژی‌های تجدیدپذیر حل کنیم.

عبوری افزود: سیمان سپاهان با توجه به عملکرد خوبی که در سال ۱۴۰۲ داشته توانسته به عنوان صادر کننده نمونه استانی شناخته شود.

وی در پایان تاکید کرد: باید برای برند‌سازی هلدینگ سیمان و سیمان سپاهان در سطح جهانی توان مضاعفی گذاشته شود و هلدینگ سیمان غدیر به عنوان یک برند معتبر معرفی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *