مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر در بازدید از نیروگاه قشم خبر داد؛ بهره‌برداری از واحد آب شیرین‌کن قشم در مرداد ۱۴۰۳

 

دکتر عبوری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر بهره‌برداری از واحد آب شیرین‌کن قشم در مرداد سال آینده را یکی از مهم‌ترین اهداف این مجموعه دانست.

مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر در ادامه سفرهای استانی و بازدید میدانی از مجموعه‌های تحت مدیریت غدیر با حضور در استان هرمزگان از نیروگاه سیکل ترکیبی قشم بازدید کردند.

عبوری در این بازدید گفت: با بهره‌برداری از این واحد دو میلیون و هفتصد هزار مترمکعب آب شیرین در سال تولید خواهیم کرد که عدد قابل توجهی است.

وی در ادامه با بیان اینکه وضعیت ناترازی انرژی در کشور بسیار نگران کننده است، تصریح کرد: گروه غدیر باید فعالیت های خود را در بخش تولید برق توسعه داده و به مقام دوم در کشور برسد.

عبوری با بیان اینکه افزایش سوددهی و حفظ حقوق سهامداران یکی از وظایف مهم شرکت است، گفت: در راستای رسیدن به این مهم، توسعه ظرفیت‌های نیروگاه قشم یکی از نکات حیاتی است در این راستا باید مطالعات در خصوص تاسیس اسکله و راه اندازی LNG در بخش بخار نیروگاه قشم در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با ظرفیت تولید ۵۰۰ مگاوات در حال احداث است که در حال حاضر بخش گاز به بهره‌برداری رسیده و بخش بخار نیز در حال تکمیل است.

هزینه اولیه احداث این نیروگاه ۳۰۸ میلیون یورو برآورد شده که ۱۸۹ میلیون آن از محل تسهیلات بانکی تامین خواهد شد.

blankblank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *