مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر عنوان كرد: «توسعه پتروشيمي شيراز در دستور كار است»

دکتر عبوری مدیرعامل محترم گروه سرمایه‌گذاری غدیر با تصریح بر اینکه بدون شک برنامه ما توسعه و احداث خط جدید مجموعه پتروشیمی شیراز است، خواستار اجرای طرح‌های جدید توسعه‌ای شد و گفت: البته مشکلاتی هم وجود دارد که باید وقت ویژه‌ای برای بررسی و مرتفع شدن آنها پیش‌بینی شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز، دکتر مهدی عبوری در حاشیه سفر به استان فارس و حضور در جمع مدیران شرکت پتروشیمی شیراز بیان کرد: از آنجا که پتروشیمی شیراز قدیمی ترین پتروشیمی خاورمیانه و ایران محسوب می‌شود و در سال ۱۳۳۸ تاسیس شده، ضرورت شکل گیری خطوط جدید و آغاز طرح‌های توسعه‌ای در شرایط فعلی آن بیش از گذشته احساس می‌شود.

وی ادامه داد: اگرچه بخشی از صنایع قدیمی در فاز نخست این شرکت با گذشت زمان در حال برچیده شدن و جایگزینی است اما باید مجموعه‌ای مشابه آن احداث شود.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر اضافه کرد: اسناد زمین ۲۰۰ هکتاری در مجاورت مجموعه فعلی پتروشیمی اخذ شده و اگر نگرانی از بابت تامین آب وجود نداشته باشد، قطعا برنامه ما توسعه این مجموعه است و اگر انتقال آب از خلیج فارس به زودی اتفاق نیفتد، پیشنهاد شده که فاز جدید این مجموعه در جنوب و در کنار دریا احداث شود که با تدوین طرح، این موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین خطاب به مدیران حاضر در این جلسه تاکید کرد: با توجه به اینکه پتروشیمی شیراز قدمت دار است، باید پیشرو و پیشگام اقدامات جدید در کشور شود.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه حدود ۱۴ میلیون هکتار اراضی زراعی، باغی و کشاورزی در کشور داریم که قریب به سه میلیون تن کود اوره مصرف می‌کنند، گفت: نیازمند نوآوری جدید در بحث پوشش دار شدن کود اوره هستیم، چرا که با پوشش دار شدن کود اوره علاوه بر ارتقای امنیت غذایی و افزایش صادرات، ۳۰ درصد صرفه جویی در کشور ایجاد خواهد شد.

دکتر عبوری با تاکید بر اینکه باید نوآوری و خلاقیت در مجموعه خلاق، منسجم، جوان، متعهد و متخصص پتروشیمی شیراز ایجاد شود، خاطرنشان کرد: قطعا با تیم مدیریتی فعلی این مهم تحقق و بخشی از معضلات  حل خواهد شد.

وی همچنین در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدير از مهندس احمدرضا حیدرنیا، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، ایشان را از مدیران با سابقه، متخصص و پروژه محور صنعت پتروشیمی در کشور معرفی کرد و گفت: خوشبختانه شاهد رشد مطلوب در همه مجموعه پتروشيمي شيراز طي دوران فعاليت ايشان هستيم.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر تصریح کرد: حضور مداوم در مجموعه هم‌‌افزایی در مجموعه ایجاد می‌کند که خوشبختانه این مهم در شرکت پتروشیمی شیراز حاکم است.

مهندس احمدرضا حیدرنیا، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت این شرکت، به تشريح وضعيت موجود اين مجموعه پرداخت.

blank

blank

blank

blank

blank

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *