مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در آئین آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید اکسیژن پتروشیمی زاگرس تاکید کرد: از خام فروشی جلوگیری می‌کنیم/ برنامه‌ریزی برای تولید بنزین با اکتان ۹۵ درصد در “زاگرس”

دکتر مهدی عبوری، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در آیین رونمایی از پروژه‌ی احداث کارخانه اکسیژن شرکت پتروشیمی زاگرس گفت: همانطور که می‌دانید بزرگترین مجموعه پتروپالایشگاهی کشور در هلدینگ سرمایه‌گذاری غدیر با نام نفت و گاز پارسیان قرار دارد و امروز به جهت آغاز به کار یکی از پروژه‌های مهم خدمات جانبی در پتروشیمی زاگرس گرد هم آمدیم.

وی افزود: آقای متین دیداری مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس از مدیران جوان، فعال و پیشرو در عرصه صنایع پتروپالایشگاهی است که امروز توانسته با برنامه‌ریزی درست در راستای خدمات جانبی کار، احداث تامین اکسیژن را آغاز و در دستور کار قرار دهد.

عبوری ادامه داد: پتروشیمی زاگرس قبل از این نیز اقدامات جدیدی را آغاز کرده بود که یکی از این اقدامات خاموش کردن دکل فلر و برگرداندن گاز برای تولید متانول بیشتر بود و دیگری برگرداندن بخار به بویلر‌ها و تولید برق است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر گفت: پتروشیمی زاگرس امروز احداث یکی از بزرگترین مجموعه‌های تولید اکسیژن را در دستور کار قرار داد که موضوعی بسیار مهم و ارزشمند در صنعت پتروشیمی به‌شمار می‌رود.

عبوری تصریح کرد: تولید متانول موضوع مهم و اصلی در پتروشیمی زاگرس است و این  مجتمع به‌عنوان بزرگترین متانول ساز دنیا، دارای دو خط یک میلیون و ۶۵۰ هزار تنی است .

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت مردمی جلوگیری از خام فروشی است، گفت: صنایع زیردست متانول حدود ۶۴ درصد محصولات شیمیایی، ۲۳ درصد سوخت و ۱۶ درصد الفین است.

عبوری تاکید کرد: تبدیل متانول به بنزین از تاکیدات است و باید مشکلات کشور در این زمینه را رفع و یا کم کنیم.

مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری اضافه کرد: از هر ۱۰۰ واحد متانول می‌توان ۳۶ واحد بنزین و ۴ واحد LPG تهیه کرد که این موضوع در دستور کار قرار گرفته و در آینده نزدیک با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان کشور آغاز می‌شود. 

وی در پایان گفت: اگر بتوانیم از هر ۱۰ هزار تن تولید پتروشیمی زاگرس، ۲ هزار تن را به بنزین اختصاص دهیم می‌توانیم یک میلیون لیتر بنزین با کیفیت اکتان بالای ۹۵ درصد تولید کنیم.

blankblankblankblankblankblank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *