بازدید مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر از روند مگا پروژه کیان ،دکتر حسینی در بازدید از این پروژه : لزوم تامین مالی مهمترین پروژه پتروشیمی کشور

دکتر حسینی و هیأت همراه در تاریخ 24 خرداد 1401 و در راستای سفر به عسلویه از مگا پروژه پتروشیمی کیان بازدید نموده و از نزدیک در جریان مراحل اجرایی پروژه قرار گرفتند.

در ابتدا اسدالله غلامپور مدیر عامل و عضو هیات مدیره گزارش مبسوط و مقایسه ای مگا پروژه پتروشیمی کیان به تفکیک عملیات اجرایی از سال ۱۳۹۳ لغایت پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ را ارایه داد.
در ادامه دکتر حسینی ضمن تشکر از روند چشمگیر پیشرفت این پروژه در یکسال اخیر ، بر تامین مالی پروژه مگا پتروشیمی کیان به شیوه های مختلف تاکید کرد.
در این بازدید دکتر قنبری مدیر عامل هلدینگ نفت و گاز پارسیان با مهم شمردن استمرار با ثبات تامین مالی پروژه افزود : مگاپتروشیمی کیان،مهمترین طرح پتروشیمی حال حاضر کشور می باشد.
شایان ذکر است که مجتمع مگا پروژه کیان که از طرحهای جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی می باشد، شامل مجموعه ای از واحدهای الفین ( اتیلن، پروپیلن، بنزن، بوتادین) و پلی الفین ( انواع پلی اتیلن سنگین) در فاز 1 و همچنین واحدهای پروپیلن اکساید، اتیل بنزن – استایرن مونومر و اکسو الکلها در فاز 2 است که به نوبه خود و در مجموعه صنعت پتروشیمی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالا دارای مزیتهای ممتازی نسبت به سایر پتروشیمی ها می باشد که برخی از آنها در ادامه به اختصار ذکر می گردد:
-اولین مگاپروژه صنعت پتروشیمی است که در آن زنجیره ارزش بنزن و پروپیلن بصورت همزمان و در یک واحد اجرا می شود.
-اولین مگاپروژه صنعت پتروشیمی است از نظر میزان سرمایه گذاری بهینه، بالاترین رقم را به خود اختصاص داده است ( بالغ بر سه و‌نیم میلیارد یورو)
-اولین مگاپروژه صنعت پتروشیمی است که دارای بالاترین ظرفیت تولید محصولات الفینی، پلی الفینی و آروماتیکی در یک سایت و بالغ بر 3/2 میلیون تن در سال می باشد
-اولین مگاپروژه صنعت پتروشیمی است که دارای بالاترین استاندارد در جهت حفظ محیط زیست می باشدو فاقد هرگونه پساب تولیدی است.
-اولین مگاپروژه صنعت پتروشیمی است که طراحی واحد الفین آن را چهار لیسانسور معتبر شامل شرکتهای لینده ،BASF و Uhde آلمان و میتسوبیشی ژاپن انجام داده اند که همگی از بزرگترین و معروف ترین تامین کنندگان تکنولوژی این صنعت در جهان بشمار می روند.

 

blank

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *