پروژه خط تولید وایر و کلاف با ظرفیت ۴۰۰ تن در سال در شرکت فولاد آلیاژی ایران آغاز شد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر در مراسم افتتاح خط تولید وایر ، تکمیل و بهره‌برداری از پروژه یزد یک موسوم به کارخانه فولاد سازی۲ در شرکت فولاد آلیاژی ایران را از عمده انتظارات دیرین سرمایه گذاران دانست که طی سال اخیر با روند رشد بهتری مواجه شده و با بهره برداری از آن، امکان توسعه تولیدات و بازارهای فروش محصولات را فراهم خواهد شد.

دکترحسینی با تشریح مزایای اولویت بخشی به سود ناشی از بدهی نسبت به توزیع سود که از یک سو فرصت های سرمایه‌گذاری را افزایش داده و از سوی دیگر ریسک های ناشی از چالش‌های تولید و بازار را کاهش خواهد داد ابراز امیدواری کرد: این سیاست موجبات تسریع در توسعه های شرکت فولاد آلیاژی ایران را فراهم آورد.

دکترحسینی استفاده از مزیت توسعه صنایع پایین دستی را برای رشد شرکت فولاد آلیاژی ایران الزام‌آور دانست و با تاکید بر اهمیت بهره برداری هر چه سریع تر از پروژه یزد ۱، عدم توزیع سود ۹۰ درصدی سهامداران در سال گذشته را نشانه حمایت و انتظار صاحبان سهام از دستیابی هرچه سریعتر به اولین ذوب از این پروژه در اواخر آبان ماه آتی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر همچنین احداث نیروگاه خود تامین و پروژه استیل کرد را در زمره پروژه های مهم برای شرکت فولاد آلیاژی ایران مطرح کرد که از جمله ظرفیت های تخصصی هلدینگ غدیر است و می بایست از سوی هیئت مدیره این شرکت مورد توجه و پیگیری ویژه قرار گرفته و در آینده نزدیک شاهد کلنگ‌زنی آن نیز باشیم.

دکترحسینی، همچنین از ایجاد مرکز نوآوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد که بستر حرکت به سوی زنجیره اکوسیستم دانش بنیان را فراهم کرده و می تواند برای شرکت فولاد آلیاژی ایران فرصت تحول و نوآوری را در زنجیره ارزش خود فراهم نماید.

مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران دراین مراسم با اشاره به اینکه فولاد آلیاژی کم آبخواه ترین مجتمع فولادسازی کشور است، اظهار داشت: میزان مصرف آب در این مجتمع به ازای هر تن، ۰.۷متر مکعب است و شش نشان برتر صنعت سبز کشور به این مجتمع اعطا شده است.

وی همچنین از پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه یزد یک در ۱۲ ماه منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۰ اشاره و ابراز امیدواری کرد: با توجه به پیشرفت بیش از ۸۰ درصدی حاصل شده تاکنون و رفع برخی موانع ناشی از تورم، برنامه اولین ذوب گیری در مهرماه سال جاری محقق شده و این کارخانه با ظرفیت ۷۰۰ هزار تن در سال، زمینه اشتغالزایی بالغ بر ۵۰۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم آورد.

مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران همچنین با اشاره به دغدغه های این صنعت در زمینه تامین برق، ابراز امیدواری کرد: برخورداری شرکت از نیروگاه خود تأمین با ظرفیت نامی ۳۳۰ مگاوات در قالب یک بلوک سیکل ترکیبی به روش BOT و با حمایت سهامداران محقق شود.

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank