آغاز ساخت نیروگاه خورشیدی 20 مگاواتی غدیر در بهاباد

روز سه شنبه 10خرداد1401 در مراسمی با حضورمدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر و مدیران استان و شهرستان یزد نیروگاه خورشیدی ۲۰ مگاواتی شهرستان بهاباد یزد کلنگ زنی شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در این مراسم با اشاره به چالشهایی مانند تأمین آب ، مصرف انرژی‌های فسیلی و آلودگی محیط زیست در جهت تولید برق،  تولید برق از انرژی‌های تجدیدپذیر را راهکاری مطلوب در این خصوص ذکر کرد.

سید امیرعباس حسینی با بیان این که هدف گذاری شرکت سرمایه گذاری غدیر برای امسال تولید ۱۰۰ مگاوات برق خورشیدی است، از کلنگ زنی ۲۰ مگاوات از این هدف گذاری در بهاباد در روز جاری خبر داد و گفت: البته هدف گذاری هلدینگ غدیر برای سال ۱۴۰۴ تولید  ۸۰۰ مگاوات برق خورشیدی است و یزد یکی از استانهای مورد توجه در این خصوص است.

لازم به ذکر است که این نیروگاه در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار و با حجم سرمایه گذاری ۱۲ میلیون یورو با هدف تامین برق منطقه از طریق تولید برق از انرژی تجدیدپذیر ساخته می شود.تعداد صفحات خورشیدی نیروگاه یاد شده ۴۵۰ هزار و ۴۵۵ عدد، تعداد اینورترها ۱۶۸ دستگاه و همچنین هشت دستگاه ترانسفورماتورهای ۲ هزار و ۵۰۰ کیلو ولت آمپر اعلام شده است.

صرفه جویی در مصرف آب سالانه به میزان ۱۵ میلیون لیتر ، صرفه جویی در مصرف سوخت به میزان هشت میلیون متر مکعب گاز طبیعی و کاهش هفت میلیون کیلوگرم گازهای آلاینده از مزایای ساخت نیروگاه خورشیدی شهرستان بهاباد است.این نیروگاه برای ۱۵ نفر بصورت مستقیم و ۲۶۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد می کند و تا ۶ ماه آینده وارد مدار می شود.

 

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *