تلاش شرکت سرمایه گذاری غدیر برای تکمیل زنجیره ارزش در سال جاری

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در گفتگوی خبری گفت : بهره برداری از  طرح توسعه پتروشیمی تبریز در تابستان، راه اندازی واحد ذوب فولاد نی ریز در سال جاری، عرضه سهام دوشرکت زیر مجموعه وغدیر از جمله گام های شرکت سرمایه گذاری غدیر در جهت تکمیل زنجیره ارزش در سال 1401 خواهد بود.

دکتر امیرعباس حسینی، مدیرعامل سرمایه گذاری غدیردر گفتگوی خبری با اشاره  به برنامه های  سال جاری شرکت سرمایه گذاری غدیر  بعنوان بزرگترین شرکت سرمایه گذاری چند منظوره کشور به بیان مشکلات پیش رو و راه حل های این شرکت برای مقابله با آنها پرداخت.

وی با اشاره  به مشکلات تامین خوراک واحدهای پتروشیمی گفت: بعد از ایجاد مشکلات در تامین خوراک پتروشیمی ها، سرمایه گذاری غدیر در قالب دو پیشنهاد با انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی مطرح کرده است. نخستین پیشنهاد این بود که توسعه میادین در بالادست با همکاری هلدینگ خلیج فارس بود که بتوانیم تامین گاز برای پتروشیمی ها در زمستان را تسهیل کنیم. دیگر پیشنهاد در زمینه ذخیره سازی گاز بود.
وی در ادامه به سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری غدیر در حوزه تولید برق خورشیدی نیز اقدام کرده است که در برنامه تولید ۱۰۰ مگاوات برق در سال جاری را دارد و برای سال آینده نیز ۸۰۰ مگاوات برق را در برنامه دارد.
دکتر حسینی در بخش دیگری از سخنان خود سبد دارایی های غدیر را سبد کم ریسکی برای سهامداران بورس دانست و گفت: ارزش فعلی سهام غدیر با ارزش واقعی آن فاصله دارد و تلاش داریم سهام را به ارزش واقعی آن برسانیم ضمن اینکه ما در غدیر ۹۰ درصد سود را بین سهامداران تقسیم می کنیم که برای سهامدار جذاب است.
وی گفت: تلاش داریم با تامین مالی مگا پروژه کیان که پروژه راهبردی برای کشور است از وضعیتی که ۹ سال از آن می گذرد خارج شود.
مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر از عرضه سهام فولاد غدیر ایرانیان و هلدینگ معدنی غدیر در بورس خبر داد و گفت: در تابستان از طرح توسعه پتروشیمی تبریز بهره برداری خواهد شد و همچنین واحد ذوب فولاد نی ریز در سال جاری راه اندازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *