دستیابی به ظرفیت 300 هزار تن تولید آلومینیوم درسال

مدیر عامل مجتمع صنایع  آلومینیوم جنوب آقای مهندس مهدی زحمتکش در گفتگو با خبرنگاران خبر از  تکمیل ظرفیت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب و رسیدن به ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم در سال دادند . 

مهدی زحمتکش اضافه نمود:

با اتکا بر توان داخلی و با تلاش های شبانه روزی نیروهای جوان و متخصص طی پنج ماه گذشته میزان تولید این کارخانه با افزایش ۴۵ درصدی از ۱۷۰ هزار تن در سال به ۳۰۰ هزار تن در سال  افزایش یافته است .

ایشان توضیح دادند : خطوط تولید آلومینیوم مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با استفاده از تکنولوژی ۴۳۰ کیلو آمپر که از بروزترین و جدید ترین تکنولوژی های تولید آلومینیوم می باشد طراحی شده است که علاوه بر کاهش مصرف برق در تولید آلومینیوم باعث تسهیل در فرآیند تولید می گردد و این تکنولوژی در کنار برنامه ریزی منسجم مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در تامین مواد اولیه مناسب نقش موثری در افزایش کیفیت محصول این کارخانه دارد بطوریکه در حال حاضر و برای اولین بار در ایران شمش هایی با درجه خلوص ۹۹/۹  در این کارخانه  تولید  و روانه بازارهای داخلی و جهانی  می شو د .

در ضمن در این مجتمع امکان تولید اسلب و بیلت آلومینیوم خالص و آلیاژی نیز فراهم شده است .

در پایان  ایشان افزودند  : به لطف خداوند، با بهره برداری کامل از مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب زمینه اشتغال ۲۵۰۰ نفر در این کارخانه به صورت مستقیم فراهم شده است که بیش از ۹۵ درصد این نیروها بومی بوده و راهبری این کارخانه را در موقیعت های شغلی متفاوت بر عهده دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *