تمرکز بر افزایش بازدهی و سودآوری

عرضه گروه مالی غدیر در بازار سرمایه:

در نشست خبری نمایشگاه کیش اینوکس 2021، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر از عرضه اولیه برخی زیرمجموعه‌های این هلدینگ چند طی یک سال آتی خبر داد و اظهار کرد: پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۴ سهم «گروه مالی غدیر» در سودآوری شرکت سرمایه‌گذاری غدیر به ۲۰ درصد افزایش یابد.

سید امیرعباس حسینی گفت: شرکت سرمایه‌گذاری غدیر بزرگ‌ترین هلدینگ چند رشته‌ای کشور است و حجم دارایی «گروه مالی غدیر» یعنی شرکت گسترش صنعت نوین ایرانیان طی یک سال گذشته ۸ برابر شده و با بازدهی بالا بخشی از سود تامینی «وغدیر» را به خود اختصاص داده و پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۰۴ سهم گروه مالی غدیر در سودآوری سرمایه‌گذاری غدیر به ۲۰ درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به شرکت‌های زیرمجموعه گروه مالی غدیر یعنی تامین سرمایه دماوند و شرکت‌های فعال در حوزه سرمایه گذاری ادامه داد: سرمایه‌گذاری دی در حوزه فن‌آوری‌های نوآورانه مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر فعال است و در زنجیره ارزش خود استارتاپ‌های مرتبط با حوزه‌های مختلف را پوشش می‌دهد.

حسینی افزود: گروه مالی غدیر با دارایی ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی، امروز سهام‌دار شرکت‌های مهمی در «وغدیر» است و امیدواریم با بورسی شدن «گروه مالی غدیر» در سال آینده یکی از بزرگترین عرضه‌ها در حوزه شرکت‌های سرمایه‌گذاری را شاهد باشیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر اظهار کرد: مجموعه سرمایه‌گذاری غدیر در سال ۱۴۰۰ بر اساس تکلیفی که از طرف صندوق بازنشستگان نیرو‌های مسلح برعهده دارد، محور فعالیت خود را بر افزایش بازدهی متمرکز کرده و امسال با سودآوری تقریبا دو برابری درمجموعه شرکت‌های «وغدیر» مواجه هستیم که گزارش‌های مربوط به این سودآوری در کدال منتشر شده است.

گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش ۸ برابری سودآوری گروه مالی غدیر:

حسینی با بیان اینکه برخی زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری غدیر بعد از سال‌ها از زیان خارج شده اند، ادامه داد: یکی ازاین شرکت‌ها «هلدینگ صنعت ساختمانی غدیر» است که بعد از ۵ سال از زیان خارج شد و با داشتن ۳ مگا پروژه در جزیره کیش، در واقع یکی از مهمترین بازیگران در حوزه ساختمان در این جزیره است و در عین حال با پروژه دانش‌بنیان صنعتی سازی (که امروز به محصول رسیده و نمی‌توان دیگر آن را پروژه خواند) اکنون به عنوان یکی از مهمترین تولیدکنندگان ساختمان در آینده کشور مطرح است.

مدیر عامل «وغدیر» در پاسخ به سئوالی در خصوص برنامه عرضه شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری غدیر در بورس با اشاره به درج نماد «هلدینگ سیمانی غدیر» و عرضه این شرکت در ۲۰ آذر ماه سال جاری، اظهار کرد: این هلدینگ ترکیبی از شرکت‌های سیمانی «وغدیر» است و ۱۲ درصد سهم تولید سیمان کشورمربوط به این هلدینگ است.

وی ادامه داد: عرضه هلدینگ صنعت و معدن غدیر یکی از بزرگترین عرضه‌های بورسی خواهد بود و برخی شرکت‌های دیگرهمچون «فولاد غدیر ایرانیان» و «فولاد شاهرود» نیز در مسیر عرضه قرار دارند و با این روند، در پایان سال مالی آینده ترکیب دارایی بورسی «وغدیر» از مرز 2،000 هزار میلیارد ریال عبور خواهد کرد.

وی اظهار کرد: بخش دوم مربوط به شرکت‌های زیرمجموعه غدیر است که سال‌ها با بازدهی پایین و در برخی موارد با زیان مواجه بوده اند از جمله هلدینگ ساختمان غدیر که خود و زیرمجموعه هایش در بورس حضور دارند و این شرکت امسال با خروج از زیاندهی سودساز شده و براین اساس همه شرکت‌های زیرمجموعه وغدیر امسال سود ده هستند و به تبع آن‌ها سودآوری شرکت سرمایه گذاری غدیر نیز امسال با جهش مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *