احداث کارخانۀ تولید کیسه های لمینیت و دولایۀ پلی پروپیلن

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر از تولید سالانه بيش از ٧ هزار تن کیسه‌های لمینت در شرکت پتروشیمی شيراز خبر داد و گفت: این ظرفیت بایستی به سرعت به ۱۵ هزار تن برسد، چون نیاز دائمی کارخانجات پتروشیمی است.

امیرعباس حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در مراسم کلنگ‌زنی و احداث پروژه کارخانه تولید کیسه‌های لمینت و دولایه پلی پروپیلنِ پتروشیمی شیراز، با اشاره به ظرفیت‌های عظیم این استان نظیر نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه و حوزه صنعت و معدن و وجود بزرگترین کارخانه آلومینیوم لامرد و فولاد نی‌ریز فارس، گفت: غدیر در استان فارس جزء سه شرکت اول در حوزه اشتغال و تولید است.

او از طرح توسعه شرکت فولاد نی‌ریز و تبدیل آن به یکی از مراکز مهم تولید فولاد در کشور سخن گفت و افزود: یکی از اولویت‌های غدیر توسعه زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی و فولاد در استان است و حمایت استاندار فارس و حوزه حاکمیتی استان از این مجموعه همچنان پابرجاست تا این مسیر تسهیل شود. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر بیان کرد: یکی از موارد مهم در صنعت پتروشیمی، تامین اقلام غیرتولیدی و غیر از محصول اصلی است چرا که زنجیره فروش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

او ادامه داد: تصمیم بسیار درستی که در مجموعه پتروشیمی شیراز و گروه پارسیان گرفته شد و مورد حمایت غدیر است و در فاز اول با تولید ۷۵۰۰ کیسه خواهد بود و این ظرفیت بایستی به سرعت به ۱۵ هزار تن برسد، چون نیاز دائمی کارخانجات پتروشیمی ما است.

حسینی با بیان اینکه امیدواریم در ۲۴ ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم، تصریح کرد: دغدغه دو موضوع برق و آب در صنعت را داریم و در پروژه کارخانه تولید کیسه‌های لمینت مصرف ۱۵ مگابایت برق پیش‌بینی شده است. او گفت: استفاده از ظرفیت نیروگاه خورشیدی در این منطقه این قابلیت را می‌تواند ایجاد کند تا وابستگی را به شبکه کم کند، هر چند سهم بزرگی نیست و در حوزه آب نیز میبایست استفاده از فناوری روز دنیا در مدیریت بهینۀ پساب را در دستور کار قرار داد و این کارخانه در آینده علاوه بر اشتغال پایدار در حوزه حفظ نگداشت محیط زیست مردم نیز اثرگذار خواهد بود.

مدیرعامل کارخانه تولید کیسه‌های پلی پروپلین شیراز گفت: این کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی شیراز در زمینی به مساحت ٢٨ هزار متر مربع و زیر بنای ١٧ هزار متر مربع ساخته می‌شود. امرایی با بیان اینکه پیش بینی شده است در مدت ۲۴ ماه فاز نخست کارخانه تولید کیسه‌های لمینت و دولایه پروپلین راه اندازی شود افزود: برای ساخت این کارخانه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سرمایه گذاری پتروشیمی شیراز در نظر گرفته شده است. او ظرفیت تولید کارخانه کیسه‌های لمینت و دولایه پروپلین را ٧ هزار و ۵۰۰ تن در سال بیان کرد و گفت: با راه اندازی این کارخانه برای ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و برای هزار نفر غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

در این مراسم که با حضور تنی چند از مقامات رسمی برگزار گردید، عنایت الله رحیمی استاندار فارس با بیان این که زنجیره بالادست و پایین دست پتروشیمی بسیار گسترده است، گفت:استان فارس با وجود منابع عظیم نفت و گاز باید میزبان سرمایه گذاری‌های زیادی در زمینه پتروشیمی، نفت و گاز باشد. او اظهارداشت: امیدواریم هلدینگ غدیر درزمینه صنعت نیکل در شمال فارس تسریع کند که مردم آن خطه نیز از موضوع توسعه صنعت بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *