صفحه اصلی
درباره غدیر
غدیر
گروه های سرمایه گذاری
غدیر
روابط سهامداری سامانه های متمرکز
غدیر
بازار سرمایه
غدیر
امور سهامداران
غدیر
ارتباط با ما
غدیر
شرکت سرمایه گذاری غدیر
گروه نفت ، گاز و پتروشیمی
معرفي طرح هاي در دست اجرا
 • طرح فاز دوم آمونياک و اوره شرکت صنايع پتروشيمي کرمانشاه :
  با هدف توليد 396.000 تن آمونياک و 660.000 تن اوره در دستور کار قرار گرفته است. در اين مقطع مطالعات تفصيلي طرح پايان يافته و اقداماتي نظير خريد ليسانس واحدهاي آمونياک و اوره نهايي گرديده است، شرکت ناموران به عنوان مشاور مهندسي در واحد آمونياک و نيز مشاور مهندسي تفصيلي در واحد اوره و شرکت نام آوران دلوار به عنوان پيمانکار مديريت و نيز اجراي کامل خدمات تدارکاتي انتخاب شده اند. طرح در مرحله تدارک اقلام اصلي و مهم بوده و داراي پيشرفت واقعي 25/14 درصد مي باشد. 
 • بازآوري دي اکسيد کربن پتروشيمي کرمانشاه:
  اين پروژه در راستاي احترام به حقوق شهروندي ساکنين محترم استان کرمانشاه و منطبق با قوانين سازمان محيط زيست و با هدف بازآوري دي اکسيد کربن پتروشيمي کرمانشاه جهت افزايش ظرفيت توليد اوره به ميزان 5 درصد و مطابق با استانداردهاي قابل قبول در اين زمينه در نظر گرفته شده است. اين طرح طي قراردادي به روش EPC به مبلغ10 ميليون دلار در ابتداي سال 94 به بهره برداري رسيد.
 • احداث واحد گرانول سازي گوگرد شرکت پالايش نفت تبريز:
  اين پروژه نيز در راستاي احترام به حقوق شهروندي ساکنين محترم استان تبريز و منطبق با قوانين سازمان محيط زيست ايجاد گرديده است. در حال حاضر گوگرد توليدي پالايشگاه تبريز به صورت کلوخه به بازار عرضه مي گردد که علاوه بر آلودگي محيط زيستي به دليل پراکنده شدن غبار گوگردي، بازار عرضه آن محدود مي باشد. در اين طرح با نصب سيستم گرانول سازي، کل گوگرد پالايشگاه به صورت گرانول توليد مي گردد که ارزش افزوده بيشتري دارد. ميزان سرمايه گذاري اين پروژه 70 ميليارد ريال بوده و در مرحله بهره برداري مي باشد.
 • احداث واحد اختلاط روغن هاي روان ساز شرکت پالايش نفت تبريز:
  شرکت پالايش نفت تبريز توليد روغن پايه گروه هاي دو و سه را در دست مطالعه داشته و بدين جهت براي ورود موثر به
  بازار ، پروژه اختلاط روغن را عملي ساخته است. در اين پروژه سه نوع روغن موتور و روغن هاي صنعتي به اتکاء روغن پايه داخلي و وارداتي توليد و به بازار عرضه خواهد شد و پس از بهره برداري از پالايشگاه روغن، روغن توليدي مورد استفاده قرار مي گيرد. برآورد تقريبي سرمايه گذاري طرح حدود 17 ميليون دلار و مدت اجراي طرح 37 ماه برآورد مي گردد و از پيشرفت فيزيکي 91/51 درصدي برخوردار است. اين طرح در تيرماه سال 1395 به بهره برداري خواهد رسيد.
 • پروژه بازيافت گازهاي ارسالي به فلر: وجود مشعل و ضرورت اجتناب ناپذير آن يکي از اساسي ترين مسائل در طراحي واحدهاي صنعتي به ويژه پالايشگاه ها مي باشد. استفاده از تکنولوژي بازيافت گازهاي ارسالي به مشعل پالايشگاه تبريز در جهت کاهش ضايعات و امکان استفاده از گازهاي خروجي به عنوان بخشي از انرژي بازيافت شده جهت استفاده در فرآيندهاي پالايشي الزامي بوده و علاوه بر مزيت هاي قابل توجه اقتصادي، سبب کاهش آلايندگي و دستيابي به اهداف زيست محيطي خواهد گرديد. اعتبار مالي مورد نياز پروژه 5 ميليون يورو بوده و مدت اجراي آن دو سال مي باشد. اين پروژه در ابتداي سال 1395  به بهره برداري خواهد رسيد.
 • پروژه پالايشگاه 120 هزار بشکه اي ميعانات گازي شيراز:
  شرکت نفت و گاز پارسيان با هدف گسترش نقش اين گروه در صنعت پالايش و کمک به ارتقاء کيفي محصولات پالايشگاه فعلي شيراز، نسبت به راه اندازي پروژه فوق برنامه ريزي نمود. خوراک مخلوط 120 هزار بشکه در روز ميعانات گازي مورد نياز اين پالايشگاه از عسلويه و به وسيله خطوط لوله تامين مي گردد. همچنين نفت سفيد و نفت گاز پالايشگاه موجود شيراز به منظور بهبود کيفيت به واحد تصفيه نفت گاز در پالايشگاه موجود ارسال مي گردد. مهمترين ويژگي و دستاورد طرح تبديل 92 درصد از خوراک ورودي به محصولات با ارزش گاز مايع، بنزين، سوخت جت و نفت گاز مي باشد. از ويژگي هاي ديگر اين پالايشگاه استفاده از واحد توليد هيدروژن ساز مي باشد. هزينه تقريبي طرح حدود 9/1 ميليارد دلار مي باشد و پيش بيني مي گردد که اين پالايشگاه در سال 1396 به بهره برداري برسد.