صفحه اصلی
درباره غدیر
غدیر
گروه های سرمایه گذاری
غدیر
روابط سهامداری سامانه های متمرکز
غدیر
بازار سرمایه
غدیر
امور سهامداران
غدیر
ارتباط با ما
غدیر
شرکت سرمایه گذاری غدیر
گروه نفت ، گاز و پتروشیمی
معرفی گروه گسترش نفت و گاز پارسيان
گروه گسترش نفت و گاز پارسيان (سهامي عام) در هشتم مرداد ماه 1386، با نام اوليه شركت توسعه الوند غدير به صورت شركت سهامي خاص در اداره ثبت شركت ها و مؤسسات غير تجاري به ثبت رسيد ودر بهمن ماه 1389 به شركت گروه گسترش نفت وگاز پارسيان (سهامي خاص)  تغيير نام يافت ، همچنين در تاريخ در تاريخ 16/09/1390 با هدف توسعه فعاليت ها نوع شرکت به سهامي عام تغيير يافته و عملاً با پذيرش اين شرکت در بورس اوراق بهادار تهران، سهام اين شرکت در مورخ 26/11/1390 در بورس تهران عرضه شد. سرمايه ثبت شده اين شرکت در حال حاضر معادل 30،000 ميليارد ريال بوده و تشريفات قانوني افزايش آن تا 40،500 ميليارد ريال در دست اقدام است.
حوزه فعاليت
  • در حال حاضر با توسعه روزافزون اين گروه، حوزه فعاليت هاي آن نيز گسترش يافته، به گونه اي که مجموعه شرکت هاي تحت پوشش آن طيف وسيعي از محصولات اوليه، واسطه اي و نهايي حوزه پتروشيمي و پالايشگاهي را در بر مي گيرد. در حال حاضر توليد سالانه 3،845،000 تن اوره، 2،480،000 تن آمونياک، 3،380،000 تن متانول در حوزه پتروشيمي و توليد بيش از 9،484،000 تن انواع فرآورده هاي پالايشگاهي در اختيار اين گروه قرار دارد. امروزه گروه گسترش نفت و گاز پارسيان علاوه بر محصولات عمده و استراتژيک پتروشيمي و فرآورده هاي نفتي، دامنه فعاليت هاي خود را در حوزه انرژي، ساخت و مهندسي صنايع نفت، حمل و نقل ريلي و همچنين بازرگاني محصولات پتروپالايشي نيز گسترش داده است و در نظر دارد تا چرخه کامل توليد در اين حوزه ها را از ابتدا تا انتها تحت مديريت خود درآورد.
مأموريت
  • سرمايه گذاري در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي به منظور ايجاد بالاترين ارزش افزوده بلند مدت براي سهامداران و توسعه پايدار با اولويت ارتقاء فرهنگ ايمني و صيانت از محيط زيست.
چشم انداز
  رشد و توسعه در راستاي تبديل شدن به يکي از شرکت هاي برتر سرمايه گذار در حوزه نفت، گاز و پتروشيمي در منطقه خاورميانه با اعتبار جهاني.

اهداف كلان
  • دستيابي به ظرفيت توليد 10 ميليون تن متانول و محصولات توليدي با استفاده از متانول و کسب رتبه اول توليد اين محصولات در خاورميانه
  • دستيابي به ظرفيت توليد 8 ميليون تن اوره و رتبه اول خاورميانه براي 10 سال
  • فرآورش روزانه 500 هزار بشکه نفت خام
  • دستيابي به ظرفيت توليد 3 ميليون تن اتيلن در سال
  • توسعه فناوري هاي اطلاعات و سيستم هاي نوين مديريتي
  • برندسازي و افزايش اعتبار جهاني در عرصه سرمايه گذاري و پذيرش ريسک هاي مقتضي
  • ارتقاء جايگاه شرکت در ليست 20 شرکت برتر پتروشيميايي جهان